Pvc pencere sistemi ile cam ayrılmaz ikilidir, müşterinin beklentilerini cam ve pvc iki birlikte karşılar, normal ısı cam belirli değerlerde ses ve ısı yalıtımı sağlarken konfor cam ısı ve ses yalıtımında daha etkilidir. Konfor cam özellikle ülkemizin güneyinde sıcağın fazla olduğu bölgelerde içerisindeki film tabakası nedeniyle güneş ısısının içeriye %40-50 civarında daha az girmesiyle evin daha serin olmasını sağlar yüzeyinde IMF ısı ve güneş kontrol kaplaması bulundurur bu kaplamanın ışık geçirgenliğine etkisi çok az olduğu için evin içindeki ışık miktarından ödün verilmez.

Pencere önünün kışın soğuk yazın ise sıcak olması sorununa çözüm getirir ve güneşin yakıcı etkisini minimize eder. Bunun yanı sıra Isıcam Sinerji ismiyle tabir edilen camlar ise ortam içindeki ısı kaynaklarının ürettiği ısıyı (soba, kalarifer, ufo, elektrikli ısıtıcı) yada klima çalıştırılarak soğutulan havanın camın yüzeyinden dışarıya çıkmasını engelleyerek ısının ortam yada evinizin içinde kalmasını sağlar. Caddeye bakan ortamlarda gürültüye karşı üretilmiş akustik lamine isimli camlarla çok etkin biçimde ses yalıtımı sağlanmakta ayrıca bu cam hırsızlara karşı etkili olmaktadır. Mesela örneklendirme yapacak olur isek; 4+16+4 Sitandartlarında ki klasik ısıcam ısı geçirgenlik katsayısı 2,7 k/w iken, 4+16+4 Konfor ve Sinerji camda bu değer 1,3 k/w değerine ulaşmaktadır. Konfor ve Sinerji camlarda iki cam arası boşluğa Argon gazı sıkılarak bu değer daha da azaltılabilir.

Argon Gazı sıkıldığında bu değer 1,1 k/w olacaktır. Ülkemizin Enerji kaynaklarında dışa bağımlı olduğu düşünülürse ekonomik açıdan Konfor ve Sinerji camın ne kadar değerli olduğu daha kolay anlaşılır. Bu değer kaliteli bir Pvc Pencere (winsa) ile birleştiğinde ısıtmak yada soğutmak için harcanacak çok büyük maddi değerler açığa çıkar. Yani bu paralar cebimizde kalır ekonomimize artı değer katar.